ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення другої сесії
районної ради шостого скликання
2 грудня 2015 року
П О Л О Ж Е Н Н Я
про постійні комісії районної ради
1.Функціональна спрямованість, порядок організації роботи постійних комісій районної ради (далі – комісії) визначаються Конституцією України, законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом районної ради та цим Положенням.
2. Комісії є органами районної ради (далі – рада), відповідальні перед нею і їй підзвітні та утворюються з числа депутатів.
Депутат ради, за його згодою, входить до складу лише однієї з комісій, має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на її засіданнях.
Депутат може брати участь у роботі інших комісій з правом дорадчого голосу.
Кількісний склад кожної комісії визначається радою, в кількості чотири – п’ять депутатів.
3. Комісії формується радою на строк її повноважень у складі голови та членів комісій. Голови комісій обираються радою за поданням голови ради. Вибори заступників голів комісій, їх секретарів та інші питання структури вирішуються відповідними комісіями безпосередньо на засіданнях.
До складу комісій не можуть бути обрані голова ради та заступник голови ради.
4. Перелік комісій ради складає:
-з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, інвестицій підприємництва та управління майном;
-з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту;
-з питань регламенту, депутатської діяльності, законності і правопорядку та роботи органів місцевого самоврядування;
-з питань будівництва, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики та житлово – комунального господарства;
-з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та природокористування.
5. Основною формою роботи комісій є засідання, яке проводиться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням комісії проводиться закрите засідання комісії.
6. Засідання постійної комісії скликаються її головою або за ініціативою більшості членів комісії в міру необхідності, але не менше одного разу у квартал. Засідання є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини депутатів від загального складу комісії.
7. Комісії працюють за планами, які складаються на календарний рік і затверджуються на їх засіданнях.
Комісії за дорученням ради, її голови чи заступника голови ради та за ініціативою членів комісії до планів роботи включають питання:
-попереднього розгляду проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку, районного бюджету, звітів про виконання програм і бюджету, про стан та розвиток основних галузей, інші питання, які вносяться на розгляд ради;
-попереднього розгляду кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження радою, готують висновки;
-здійснення контролю за виконанням рішень ради та делегованих районній державній адміністрації повноважень.
8. Комісії мають право ініціювати скликання сесії, розробляють проекти рішень ради, готують висновки та рекомендації з порушених питань, їх представники виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
9. Комісії за дорученням ради, її голови та заступника голови або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також питання, віднесені до відання ради, підприємств, установ та організацій, їхніх філій і відділень, незалежно від форм власності та їхніх посадових осіб. За результатами вивчення готують висновки та рекомендації.
10. Комісії у питаннях, що належать до їхньої компетенції, за запитом у встановлені терміни мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їхніх філій і відділень відповідні матеріали і документи, крім актів, порядок ознайомлення з якими визначається відповідно до законодавства.
11. Координує роботу постійних комісій голова ради або за його дорученням заступник голови. За згодою голів постійних комісій можуть бути головуючими на спільному засіданні постійних комісій. Організація роботи комісіїй покладається на голів комісій. Голова веде засідання комісії, дає доручення її членам, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, організаціями, а також громадянами, здійснює контроль за виконанням її висновків і рекомендацій. У разі відсутності або неможливості виконання обов’язків голови комісії його повноваження здійснює заступник голови або секретар комісії.
12. Депутат зобов’язаний бути присутнім на засіданнях постійної комісії, до складу якої він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат повідомляє про це керівництво ради та виконавчий апарат районної ради.
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин доручень комісії, рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
13. За результатами вивчення і розгляду питань комісії готують висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії, підписуються її головою, а в разі його відсутності – особою, яка вела засідання (заступником голови або секретарем комісії). Рекомендації та висновки комісій оформляються протягом 2 днів після засідання. Протоколи засідань комісії оформляються протягом 10 днів та підписуються головою і секретарем комісії.
14. Рекомендації комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, які розташовані на території району, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати і вжиті заходи повідомляється комісіям у встановлений ними строк, але не пізніше тридцяти днів.
15. Повідомлення депутатів та запрошених про дату, місце і час проведення засідання постійних комісій, оформлення протоколів засідань комісій, підготовку висновків і рекомендацій за результатами проведення засідання комісії та розсилку їх відповідним виконавцям забезпечують працівники виконавчого апарату районної ради.
16. Комісії можуть утворювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених, спеціалістів та інших фахівців, при необхідності – підкомісії з основних напрямків своєї діяльності.
17. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за їхньою ініціативою, а також за дорученням ради, її голови та заступника голови розглядатися комісіями на спільних засіданнях. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на спільному засіданні, підписуються головами відповідних комісій.
18. Здійснення контролю за дотриманням вимог частини першої статті 59′ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», надання зазначеним у ній особам консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками покладається на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, законності і правопорядку та роботи органів місцевого самоврядування.
Керуючий справами виконавчого
апарату районної ради О.П. КОВАЛЬ